Google Bunu Yapana 250 Bin Dolar Ödül Verecek

Google Bunu Yapana 250 Bin Dolar Ödül Verecek

Google, Android 12 işletim sistemine ve Android Enterprise kurumsal araçlar platformunu çalıştırma yeteneğine sahip bir akıllı telefonda açık bulan için ödül vereceğini açıkladı. Yakın zamanda piyasaya sürülen Pixel 6'da güvenlik açıklarını bulan güvenlik uzmanları veya kullanıcılar için yeni bir ödül programını resmen duyurdu.

Android Kurumsal Güvenlik Açığı Ödül Programı, henüz bilinmeyen bir boşluktan yararlanarak cihazın tam kontrolünü elde eden herkese 250.000 dolara kadar ödeme yapacak.

Kurumsal paketin işlevinin içeriği, kişisel kullanımdan kaçınmak için cihazı "kilitlemeyi" ve ayarların yalnızca şirket tarafından kontrol edilebilir olmasını içeriyor. Söz konusu güvenliğin endüstriyel veri hırsızlığı veya şirketlere yönelik büyük ölçekli saldırılarda ilgili taraflarca kolayca kırılamaması gerekiyor.

Programa ek olarak, Google araçların ve API'lerin "Sıfır Güven" modunda genişletildiğini ayrıca duyurdu. Yani, bir erişim ortamının hiçbir zaman korunmadığını varsayarsak, kontrollere ve iyileştirmelere her zaman ihtiyaç duyuluyor deniliyor.

Bu, birçok şirketin henüz yüz yüze çalışmaya tam olarak geri dönmediği veya doğrudan bir şirketin iç ağına bağlı olarak çalıştığı sistemler için geçerli olduğu düşünülüyor. Bilindiği üzere ev ekipmanlarıyla hibrit bir modelin benimsendiği günümüz kurumsal dünyasında daha az güvenli olduğu düşünülen bu çalışma sistemi nedeniyle böyle bir uygulamaya ihtiyaç duyulmuş.
 

Yorum Gönder

0 Yorumlar