iPhone 13 Pro’nun Kamerası 12 Pro'nun Kamerasından Daha İyi Olduğu Ortaya Çıktı iPhone 13 Pro’nun Kamerası 12 Pro'nun Kamerasından Daha İyi Olduğu Ortaya Çıktı

iPhone 13 Pro’nun Kamerası 12 Pro'nun Kamerasından Daha İyi Olduğu Ortaya Çıktı

 
Geçtiğimiz ay DXOMark, iPhone 13 Pro’nun kamerasının iPhone 12 Pro’dan daha iyi olduğunu belirttiği iPhone 13 Pro kamera incelemesini yayınlamıştı. Şimdi ise iPhone 13 kamera incelemesi yayınlandı ve görünüşe göre iPhone 13’ün kamerası da iPhone 12 Pro’dan daha iyi…

Tahmin edilebileceği üzere iPhone 13 ve 13 Mini, aynı kamera modüllerine sahip, bu nedenle iki modelden hangisini tercih ederseniz edin benzer kamera deneyimine sahip olacaksınız.

DXOMark, gerçekleştirdiği testlerde çekimlerin güzel renklerde olduğunu, beyaz ışık dengesinin çok iyi sağlandığını, kameranın hızlı ve pürüzsüz bir otomatik odaklamaya sahip olduğunu belirtti.

Öte yandan incelemede negatif olarak da orta ve uzun menzilli zoom kullanırken ayrıntıların eksikliği gösteriliyor. Ayrıca özellikle düşük ışıkta çekilen videolarda ve yüksek kontrastlı çekimlerde karşılaşılan sınırlı dinamik aralık da söz konusu testte negatif puan alan kısımlar arasında yer alıyor.
Ancak tabii ki de, DXOMark’ın testinin metodolojisin ve güvenilirliğinin, öncelikle kamera kalitesinin öznel olduğu ve buna bir “puan” atamanın zor olduğu temelinde sıklıkla sorgulandığını ve tartışıldığınını da belirtmek gerekiyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar