Tesla'ya Çin'den İddiali Rakip! Tesla'ya Çin'den İddiali Rakip!

Tesla'ya Çin'den İddiali Rakip!


Zeekr 01, otomobil üreticisi Geely'nin bu yılın başlarında Çin'deki elektrikli araç pazarına girmesinin ardından bir süredir çalışıyor. Bekleyiş şirket için nihayet sona erdi. Bazı raporlara göre EV resmi olarak 16 Ekim öğleden sonra montaj hattından çıkıyor. Böylece, Zeekr, 'in teslimatını Ekim ayı sonlarında başlatacak. Zeekr 001, Şanghay Otomobil Fuarı'nda görücüye çıktı bile. Araç çarpıcı tasarımı, tam şarjda 700 km menzili, havalı süspansiyonu ve ultra hızlı hızlanması sayesinde büyük ilgi gördü. Şarj işlemi de oldukça hızlı ve yalnızca beş dakikalık şarj süresinde 120 km değerinde güç sağlıyor.

Araba, Şanghay yapımı Tesla Model 3'ün 249.900 yuan'lık başlangıç ​​fiyatı ile aynı fiyatta. Bu nedenle birçok kişi tarafından yeni "Tesla katili" olarak lanse ediliyor.

Araç özellikleri sayesinde lakabını hak ediyor diyebiliriz. Otomobilin biraz daha yüksek bir fiyata çok daha fazlasını sunduğu düşünüldüğünde adını hak ediyor diyebiliriz. Zeekr 001'in en üst versiyonu, hem ön hem de arka aksta elektrikli motorlara sahip olup, 536hp ve 700Nm tork ile 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3,8 saniyede gerçekleştirebilen kombine bir çıkış sağlıyor. Otomobilin tasarımı, Porsche Panamera Sport Turismo'ya oldukça benziyor ve ön kısmı, Lynk & Co'dan bir çok özelliği ödünç almış. Ancak özellikle övgüye değer olan, oldukça aerodinamik ve şık görünen yan profili.

Yorum Gönder

0 Yorumlar