Huawei, Mate X2 Collector's Edition Katlanabilir Telefonunun Tanıtımını Yaptı

Huawei, Mate X2 Collector's Edition Katlanabilir Telefonunun Tanıtımını Yaptı

Dünyanın en büyük mobil cihaz üreticilerinden biri olan Huawei, yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Şirket, yeni teknolojileriyle mobil cihaz sektörüne öncülük etmeye devam ediyor. ABD hükümeti tarafından kara listeye alınmasına rağmen, pes etmeden yoluna devam ediyor.

Son günlerde açıklanan satış listelerine göre diğer Çinli üreticilerden daha kötü bir satış başarısına sahip olsa da şirket kendi ekosistemini genişletmeye devam ediyor. Huawei bugün düzenlediği etkinlikte yeni cihazlarını tanıttı.
  • Ekran: 8 inç FULL HD OLED Katlanabilir Ekran
  • İşlemci: Kirin 9000 5G
  • Bellek: 12 GB
  • Depolama: 512 GB
  • Arka Kamera: 50 Megapiksel+16 + 12 + 8 Megapiksel
  • Ön Kamera: 16 Megapiksel Çözünülürlük
  • Pil: 4.500 mAh pil (55W hızlı şarj)
  • Yazılım: HarmonyOS 2

Huawei, yeni katlanabilir telefonu Huawei Mate X2 Collector's Edition'ı düzenlediği etkinlikte tanıttı. Normal Mate X2'nin aksine, cihazın arkası deri bir kaplamaya sahip. Cihazı 3 farklı renkte, kırmızı, beyaz ve siyah olarak gelecek. Huawei Mate X2 Collector's Edition'ın dış ekranında daha dayanıklı bir Nano kristal cam kullanılmış.

Cihazda 90Hz yenileme hızı ve 8 inç FHD+ OLED ekran bulunuyor. Bu ekran standart Mate X2 ile aynı. Cihazda Kirin 9000 5G işlemci bulunuyor. Cihazın arkasında 50 Megapiksel ana kamera, 12 Megapiksel telefoto lens, 16 Megapiksel ultra geniş açılı lens ve 8 Megapiksel periskop modülü bulunuyor.

Cihazın ön tarafında 16MP selfie kamerası bulunuyor. Bu cihazda parmak izi okuyucusu da mevcut. Huawei Mate X2 Collector's Edition, HarmonyOS 2 işletim sistemi ile birlikte geliyor. 4.500 mAh bataryaya sahip olan cihaz, 55W hızlı şarj teknolojisine sahip.

Huawei Mate X2 Collector's Edition tek bir seçenekle geliyor. Bu seçenek 12GB RAM ve 512GB depolama alanına sahip. Cihazın fiyatı 3.088 Dolar olarak açıklandı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar