Xiaomi 12 Ultra İlk Kez Ortaya Çıktı

Xiaomi 12 Ultra İlk Kez Ortaya Çıktı

Xiaomi’nin yeni telefon serisinin 12 ile numaralanması bekleniyorken, seri hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Xiaomi 12 Ultra modelinin yeni konsept görselleri sızdırıldı. Arka tarafta yenilenmiş bir kamera modülüyle bizleri karşılaması beklenen cihazın, Samsung Z Flip benzeri bir tasarıma sahip olduğu da görülüyor. Kamera modülünün yanında konumlandırılacağı söylenen bu minik ekranın Mi 11 Ultra’da yer alandan çok daha farklı olacak.
Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin yeni bir amiral gemisi üzerinde çalıştığı haberleri yayıldıktan sonra bu telefonun özellikleri hakkında tahminler yapılmaya başlandı.

Bazı özelliklerin yavaş yavaş sızdırılmasıyla Xiaomi 12 hakkında daha fazla fikir edinmeye başladık. Cihazların 12, 12 Pro, 12 Ultra olarak adlandırılması bekleniyorken, yeni konsept tasarımları telefonun nasıl görünebileceğine biraz da olsa ışık tutuyor.

Tahminlere göre yeni Xiaomi 12 aralık ayında tanıtılacak. Bazı sızdırılan raporlarda ise cihazın tanıtımının gelecek yılın mart ayını bulması bekleniyor.

Akıllı telefonun Çin merkezli sızdırılan görsellerinde ise önceki serilerden olan Mix 4’e benzer olabileceği görülüyor. Ön tarafta yaşanan bu benzerlik arka panele gelindiğinde hem Mi 11 Ultra’den hem de Samsung’un Z Flip 3 modelinden ilham alacak gibi duruyor.

Bu yeni cihazda elbette çok daha bir kamera kurulumu bizleri karşılıyor ve dokunmatik hassasiyeti artırılmış daha büyük bir ekran yer alıyor.

Telefonun tasarımı gösteren bu görsellere ek olarak bazı özellikleri de sızdırılmıştı. Snapdragon’un yeni 898 işlemcisiyle geleceği söylenen bu cihazın arka tarafta üç kamerası olacak. Ana kamerada Samsung ISOCELL GN5 50 Megapiksel çözünürlükte bir sensör yer alacak.

EEC sertifikası aldığı da bilinen telefon serisinin 120Hz ekran yenileme hızına sahip 2K ekranla tanıtılması bekleniyor. Raporlardaki diğer bilgilere göre 16 GB RAM ve 1 TB depolama alanı da üst düzeyde konumlandırılan modelde yer alacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar