Huawei Yeni Katlanabilir Akıllı Telefon İçin Yeni Detaylar Geldi

Huawei Yeni Katlanabilir Akıllı Telefon İçin Yeni Detaylar Geldi

Huawei bir süredir akıllı telefon pazarında eski ağırlığını hissettiremese de özellikle katlanabilir yapıdaki akıllı telefonları için yaptığı çalışmalarla gündeme gelmeye başladı. Daha önce katlanabilir yapıdaki telefonu için ‘uygun fiyatlı’ ibaresiyle öne çıktığını aktardığımız Huawei şimdi de bu yapıdaki telefonlar için aldığı patent ile gündeme geldi. Huawei katlanabilir telefon ile öne çıkacak gibi görünüyor, işte detaylar:

Apple, Samsung ve Oppo gibi akıllı telefon üreticileri aldıkları patentler ile cihazlarını geliştirmeye devam ederken, Huawei tarafından yeni bir patent başvurusu haberi geldi. Çin merkezli teknoloji şirketi 2020 yılının ortalarında önemli bir patent başvurusu yapmış ve bu birkaç gün önce duyuruldu.

Katlanabilir yapıdaki telefonlar için olduğu düşünülen bu patentte elektronik ekipman ve soğutma sistemine yönelikti. Katlanabilir cihazlarda sıklıkla gördüğümüz yapıya entegre edilebilecek ‘ısı borusu sistemi’ için yapılan başvuru Huawei’in gelecekteki katlanabilir ekranlı cihazında kullanılabilir.

Huawei’in daha önce de tıpkı Samsung gibi kapaklı ve katlanabilir yapıda bir telefonu piyasaya süreceği ortaya atılmıştı. Huawei Mate V olarak adlandırılan bu cihazın Samsung’un Galaxy Z Flip modelinden daha uygun fiyatlı olacağı da gündeme gelmişti.

Weibo’da ise yolda olan akıllı telefon serisinin yeni menteşe yapısının seri üretime girdiği haberi verilmişti. Kaliteden ödün vermeden daha uygun fiyatlı ve basit yapıda inşa edildiği aktarılan bu katlanabilir ekranlı cihazın, daha fazla kullanıcıya ulaşması da bekleniyor.

LetsGoDigital tarafından ise yapılan tahminler Huawei’in gelişmiş bir soğutma sistemi üzerinde çalıştığı yönünde. Mate V modelinde polimer soğutma sistemiyle donatılması bekleniyor. Yıllar önce bazı akıllı telefon üreticileri telefonların ısındıklarında performanslarının düşmesinin önüne geçmek amacıyla bakır yapıdaki soğutma sistemlerini kullandıklarını görmüştük. İşte bu noktada sistemi polimer yapıda çözmeye odaklanan Huawei akıllıca bir tercih yapmış gibi duruyor.

Öte yandan Xiaomi, Mix Fold cihazında bükülmeyi önleyici grafit ve az oranda bakır folyoyu birleştirdiği ve gelişmiş bir sıvı soğutma sistemini de dahil ettiğini söylemekte fayda var.
 

Yorum Gönder

0 Yorumlar