TP-Link TL-WPA8631P’nin Türkiye Ortaya Çıktı

TP-Link TL-WPA8631P’nin Türkiye Ortaya Çıktı

TP-Link yeni powerline adaptör kitini duyurdu. TP-Link TL-WPA8631P hem kablosuz hem de kablolu olarak kullanılabiliyor. İki adaptörden biri Ethernet kablosu ile modeme bağlanıp elektrik prizine takılıyor.

HomePlug AV2 standardındaki TL-WPA8631P, bu hat üzerinden 1.300 Mbps’ye varan hızlarda veri aktarımı yapabiliyor. Adaptör prize takıldığı andan itibaren artık o bölgede de internete erişilebiliniyor. TP-Link’in yeni powerline adaptör kiti, AC kablosuz standardına sahip ve çift kanal desteği bulunuyor. Her iki kanalda toplam 1.200 Mbps kablosuz hızlara ulaşmak mümkün. Çift kanal desteği sayesinde ağ trafiği daha rahat oluyor ve aynı anda farklı uygulamalar çalıştırılabiliyor.

2×2 MIMO teknolojisine sahip olan cihaz, daha kararlı bir Wi-Fi bağlantısı vadediyor. Hüzmeleme teknolojisi sayesinde ise Wi-Fi sinyallerini bağlı cihazlara doğru yönlendirerek daha geniş bir mesafeye sinyalleri aktarabiliyor. İkinci adaptör üzerinde üç adet Gigabit Ethernet girişi yer alıyor.

TL-WPA8631P powerline kiti, TP-Link’in Mesh ağ platformu olan OneMeshTM desteğine sahip. Adaptörler OneMeshTM özellikli bir modem ya da yönlendiriciye bağlandığında bir Mesh ağı oluşturabiliyor. Özellikle çok katlı evlerde yaşayan kişiler için bu özellik faydalı görünüyor. Bu modelde her iki adaptör üzerinde birer priz girişi yer alıyor. Adaptörlerin işgal ettiği prizlerin yerine kullanıcılara bir priz sunuluyor. Kit setin Türkiye’deki fiyatı ise 150 dolar.
 

Yorum Gönder

0 Yorumlar