Xiaomi MIUI 13'ün Tanıtımını Yaptı

Xiaomi MIUI 13'ün Tanıtımını Yaptı

Xiaomi bugün birçok duyuruyla dolu büyük bir etkinliğe sahiplik yaptı. Şirketin CEO'su ve kurucu ortağı Lei Jun, sahneyi, gelişmiş gizlilik özellikli ve gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip olacak en yeni kullanıcı arayüzü olan MIUI 13'ün ortaya çıkmasıyla açtı. Ayrıca telefonlar, tabletler, TV, akıllı giyilebilir cihazlar, akıllı ev cihazları ve XiaoAI sesli asistanı dahil olmak üzere tek bir ağda birden fazla Xiaomi cihazının daha önce hiç olmadığı gibi işbirliği yapmasına izin verilecek.

Gizlilik, akıllı telefon kullanıcıları için çok önemli bir endişe, bu nedenle Xiaomi, belirli bölgelerde işe yarayabilecek gibi görünse de üç adımlı bir doğrulama süreci uygulayacak. Temel katman yüz tanıma, ardından kullanıcının kimliğinin filigran okuması ve ardından “elektronik dolandırıcılık koruması” adı verilen bir işlemden oluşuyor. Güzel olan kısım ise, kullanıcı yüzünü ayarlayabilir, ancak telefon belden yukarı her şeyi kaydeder, böylece farklı vücut yapılarına sahip diğer kişilerin, benzer bir yüze sahip olsalar bile içeri girmesine izin verilmez.

Ayrıca, telefon kullanıcısı aramayı kabul etmeden önce bilgilendirilecek. Xiaomi, MIUI 13 için araçlar adı verilen yeni bir yazı tipi de getirdi. Harfleri, işaretleri, sayıları basitleştiren bir yazı tipi olacak. Xiaomi yazı tipini hem boşluk hem de karakterlerin görünümü açısından daha simetrik hale getirdi.

Görünüş açısından sadece yazı tipi değil, renkler de değişiyor. MIUI 13'teki tüm telefonlar, güç verildiğinde yeni duvar kağıdı seçenekleri alacak. Ayrıca daha iyi hizalanacak şekilde yeniden tasarlanmış çok sayıda widget var. MIUI 13 için bir diğer önemli değişiklik, diğer cihazlarda kullanılabilirliktir. Xiaomi, az sayıda modeli olmasına rağmen tabletler için tasarlanmış MIUI 13 Pad'i geliştirdi. Büyük ekranlarda çalışmak için özel olarak geliştirildi ve Mi Mix Fold'un alıp almayacağına dair bir haber olmasa da, burada vurgunun çoklu görev olduğu için alması gerektiğini düşünüyoruz.

Şirkete göre, özelliği desteklemek için zaten 3000'den fazla uygulama geliştirildi.
 

Yorum Gönder

0 Yorumlar