2022 Model Tofaş Şahin Fiyatı Ortaya Çıktı

2022 Model Tofaş Şahin Fiyatı Ortaya Çıktı

Ülkemizde bir dönemin en çok satan modelleri arasında yer alan Tofaş Şahin yeniden Türkiye yollarına çıkmak için gün sayıyor. Son dönemde Tofaş Şahin modeli ile haberlerin ardı arkası kesilmezken yeni gelişmelerin yaşandığına şahit oluyoruz.

ofaş Şahin modelinin artık vazgeçilmez olduğunu söyleyebiliriz. Bir dönem satış rekorları kıran model ikinci el piyasasında da neredeyse sıfır otomobil fiyatlarına satılmaya devam ediyor. Türkiye’de önemli bir yeri olan Tofaş Şahin ve diğer modeller bilindiği üzere 2002 yılında üretime son vermiş ve bir daha üretilmemişti.

Efsane modelin ülkemizde üretimi durdu ancak Etiyopya’da ve Mısır’da bir süre daha üretimi devam etti. Otomobil tutkunlarının da yakından bileceği gibi Tofaş Şahin’in Etiyopya’da yeniden üretileceğine dair iddialar modelin tutkunlarını heyecanlandırmıştı. Otomotiv sektöründeki son iddialara göre 2022 model Tofaş Şahin yakında yeniden Türkiye yollarında olacak. Ancak oldukça ilgi gören modelin görüntüsü ve motorunda radikal değişiklikler yapılacağı konuşuluyor. Peki ama bu değişiklikler nasıl olacak?

Öncelikle Şahin modelinin görüntüsü daha sportif ve daha belirgin hatlara sahip olacak. Efsane modelin motorunda ise benzinli olarak değil elektrikli olarak otomobil tutkunlarının karşısına çıkması bekleniyor. Benzinli motor seçeneğinin olup olmayacağı merak konusu olurken Tofaş Şahin’in sadece hybrid olarak gelebilecek olması ihtimali bile otomobil sektöründe dengeleri değiştirmiş olacak.

İlk olarak Etiyopya’da üretilecek olan modelin 2022 en geç 2023 yılında Türkiye’de de satışa çıkması bekleniyor. Kuş serisinin en çok tercih edilen modeli olan Tofaş Şahin için bir diğer iddia ise fiyatına yönelik oldu.

ektörden edinilen bilgilere göre eğer Tofaş Şahin modeli ülkemizde satışa sunulmuş olursa fiyatı rakiplerine göre çok daha uygun olacak. Özellikle Tofaş Şahin hybrid modeli ile gelmiş olursa fiyatının daha da düşeceğine dair söylentiler bulunmakta. Tofaş yetkililerinin şu ana kadar bu iddialar ve gündemdeki gelişmelerle ilgili bir açıklama yapmamış olması da dikkatlerden kaçmayan bir ayrıntı oldu.

ürkiye’de "Kuş serisi" olarak bilinen "Şahin", "Doğan" ve "Kartal" modeli otomobillerin üretimine 2002 yılında son verilmişti. Bu arada Tofaş Şahin modeli yeniden üretilmeye ve satışlarına başlanmış olursa ülkemizdeki ikinci el fiyatlarında da çok ciddi düşüşler yaşanacaktır.

Çünkü hali hazırda modelin ikinci el fiyatları neredeyse 300.000 TL’lik rakamları bulabiliyor. Klasik düşkünleri ve modelin hastaları otomobile rağbet gösteriyor olsa bile artan fiyatlar sonrası ikinci el satışlarının da ciddi oranda düştüğüne şahit olmuştuk.

Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. Hard Rock Lake Tahoe Casino & Hotel - Elite Bet 카지노 카지노 sbobet ทางเข้า sbobet ทางเข้า gioco digitale gioco digitale 587NFL Week One Odds & Picks | Las Vegas Sports Betting

    YanıtlaSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)