2022 Tofaş Şahin İçin İlk Fiyat Ortaya Çıktı! Türkiye’dede Satılacak

2022 Tofaş Şahin İçin İlk Fiyat Ortaya Çıktı! Türkiye’dede Satılacak

Şu sıralar otomobil gündeminde en çok ses getiren başlıklardan birisi de 2022 model Tofaş Şahin. Türkiye'de de satışa çıkacağı iddia edilen 2022 model Tofaş Şahin için ilk fiyat etiketi de ortaya çıktı.

Son günlerde ülkemizde otomobil tarafında en çok konuşulan başlıklardan birisi de 2022 model Tofaş Şahin diyebiliriz.

Hali hazırda proje aşamasında bulunan yeni model Şahin'in yıl sonuna kadar tanıtılması bekleniyor. En azından söylentiler bu şekilde.

Şu sıralar otomobil sektöründeki en önemli gelişmelerden birisi de eski model araçların yenilenerek tekrardan satışa sunulması.

Bilindiği üzere Fiat, Tipo modelini yenileyerek Avrupa’da satışa çıkarmıştı. Ardından Renault ikonik R5 modelini elektrikli motorla donatarak görücüye çıkardı.

Daha önce Tofaş Şahin ile ilgili pek çok söylenti ile karşılaştık. Bu söylentilerin genelinde otomobilin üretilip üretilmeyeceğine dair iddialar mevcuttu.

Şimdi bu iddialara yenileri eklendi. Görünen o ki 2022 model Tofaş Şahin Etiyopya ile sınırlı kalmayacak.

Hatırlanacağı üzere otomobilin Etiyopya’da tekrardan üretileceği iddia edilmişti. Bazı kaynaklar yetkililerin bu konuda oldukça ısrarlı olduğunu fakat şase yapısından ötürü bazı tereddütlerin bulunduğunu aktarmışlardı.

Son olarak şasenin yekpare bir tasarım şeklinde ele alınacağı ve motorun da elektrikli bir şekilde düzenleneceği iddia edildi.

Bu modelin daha önce satışa çıktığı pazarlar arasında iki ülke ön plana çıkıyor. Mısır ve Türkiye.

Fiyat olarak da otomobilin 20 bin Euro civarında bir maliyeti olacağı iddia ediliyor. Yani kabaca otomobilin çıplak fiyatının 310 bin TL olacağını söyleyebiliriz. Bir de bunun üzerine lojistik ve vergi masraflarını eklemek gerekiyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar