Apple, iPhone SE3’ün Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı

Apple, iPhone SE3’ün Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı

Apple’ın 2022’in ilk çeyreğinde yeni SE modelini tanıtacağına kesin gözüyle bakılıyor. Her ne kadar Apple tarafından bir açıklama gelmemiş olsa da bir inkar da gelmedi.

Apple’a yakın olan tüm kaynaklar iPhone SE3 modeli için bu çeyreği işaret ediyorlar.

Hali hazırda Ocak ayının bittiğini düşünürsek iPhone SE3’ün tanıtılması için hayli kısa bir süre kaldığını söyleyebiliriz.

Şimdiye kadar iPhone SE3 modeli ile ilgili pek çok söylenti karşımıza çıktı. Bu söylentilerin geneline baktığımızda tek bir noktaya varıyoruz.

iPhone SE3 aslında iPhone XR’ın biraz daha modern bir versiyonu olacak. Yani yeni bir yonga ve yeni bir kamera modülünün kullanılması olası.

Elbette bu noktada bizi asıl ilgilendiren şey iPhone SE3 için talep edilen etiket fiyatı. Malum söz konusu Apple olduğunda ucuz fiyatlardan bahsetmek çok mümkün olmuyor.

Peki gelelim iPhone SE3’ün fiyat etiketine. Geçtiğimiz gün iPhone SE3’ün Türkiye fiyatları sızdırıldı.

Bilindiği üzere Apple ülkemizdeki operatörlerle ortak çalışmalar yürütüyor. Dolayısıyla fiyat tarifeleri daha cihazlar duyurulmadan operatörlere iletiliyor.

Dolayısıyla iPhone SE3 tarafında da böyle bir durum söz konusu olabilir.

Elbette fiyatlardan bahsetmeden önce şunu da belirtmemiz gerekiyor. Bu fiyatlara operatörlerden ya da Apple’dan bir doğrulama gelmiş değil. Dolayısıyla sızdırılan fiyatların gerçek olmama ihtimalini de unutmayın.

64GB baz depolama ile gelecek olan iPhone SE3 için 6299 TL lik bir etiket fiyatı belirlenmiş. Mevcut şartlarda bu etiket fiyatının hayli uygun olduğunu söyleyebiliriz.

12nm MDT yonga setiyle gelen GM 22 Pro’nun bile 5000 TL’ye satıldığı bir pazarda, iPhone SE3 bu fiyat etiketiyle fırtınalar koparacaktır. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar