Huawei P50 Pro ve P50 Pocket Yakında Türkiye’de

Huawei P50 Pro ve P50 Pocket Yakında Türkiye’de

31 Ocak 11:36 Güncelleme: Huawei Türkiye’nin resmî sitesine P50 Pro ile beraber P50 Pocket için Türkçe kullanma kılavuzları eklendi.

Buradan işaretle P50 Pro yanında P50 Pocket da Türkiye’de satılacak gibi görünüyor. Orijinal Haber: Normal amiral gemisi Huawei P50 Pro ve Huawei’nin ilk dikey katlanabilir telefon modeli P50 Pocket, ilk aşamada sadece Çin pazarında satışa sunuldu. 

Ancak telefonlar geçtiğimiz günlerde Çin dışına da çıkarıldı ve Avrupa gibi birçok pazara getirilmeye başlandı. Firma telefonların global olarak satılacağı pazarlar için sadece “Asya Pasifik, Orta Doğu, Afrika, Avrupa ve Latin Amerika’daki kilit pazarlar” açıklamasını yapmıştı. Henüz P50 Pocket için konuşamıyoruz ancak P50 Pro yakında Türkiye’de satışa çıkarılabilir.

Çünkü üst seviye telefon şu an Türkiye’deki bazı Huawei çalışanlarının eline resmi olarak geçmiş durumda. Huawei P50 Pro için henüz elimizde bir Türkiye fiyat bilgisi bulunmuyor. Yurt dışında P50 Pro için 1.199 euro, P50 Pocket içinse 1.299 euro fiyat verilmesi gerekiyor.

Bu açıdan her iki telefon modeli de Türkiye’de kapıyı tam 20 bin TL’den açabilir. Bu yüzden telefonlar Türkiye’de çok kısıtlı bir kitlenin radarına girebilir. P50 Pro’nun tüm özelliklerine buradan, P50 Pocket’ın tüm özelliklerine ise direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Türkiye’ye sadece ilk katlanabilir telefon modelini satan Huawei Türkiye’nin, P50 Pocket ile Galaxy Z Flip3 karşısına çıkıp çıkmayacağını yüksek ihtimalle çok yakında öğreneceğiz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar