Renault Toros'un Tasarımı Ve Motoru Ortaya Çıktı

Renault Toros'un Tasarımı Ve Motoru Ortaya Çıktı

Renault’un Toros hamlesinde yeni haberler var. 2022 yılında görmeyi umduğumuz yeni Renault Toros için tasarım ve motor seçeneği netleşti.

Şu sıralar eski klasik otomobillerin yenilenerek satışa sunulması trend haline geldi. Eğer gündemi takip ediyorsanız şu sıralar Tofaş Şahin üzerine ciddi iddialar var.

Aynı şekilde Fiat da klasik Tipo modelini makyajlamaya hazırlanıyor. Yani klasik otomobillere ilginin hayli yoğun olduğunu söyleyebiliriz.
Ülkemizde klasik otomobil denilince elbette akla birkaç temel isim geliyor. Nitekim Renault Toros da bunlardan biri.

Özellikle 1990 – 2000 yılları arasında Türkiye’de hayli popüler olan Toros modelleri, Tofaş’ın kuş serisinin en büyük rakibi olarak gösteriliyordu.

Renault, bu modelini Avrupa’da 12 ismiyle satışa sunarken, Türkiye’de Şahin, Doğan ve Kartal’a rakip olabilmek için Toros ismini kullandı.

Toros isminin seçilmesinin temel nedeni otomobilin nasıl sağlam bir yapıda olduğunu göstermekti. Zaten otomobilin reklamları da Toros Dağları’nda çekilmişti.

Şimdi ise Toros’un 2022’de yenilenerek tekrardan satışa sunulacağı iddia ediliyor. Elbette bu şimdilik bir iddia.

Fakat Renault’un eski modellerini revize ederek elektrikli formda satışa sunduğunu da biliyoruz.
İddialara göre Renault 12 yani Toros da bu yıl konsept olarak gösterilebilir. Tabi ki bu şimdilik bir iddia.

Yani yeni Toros modelinin elektrikli motor ile geleceğini söyleyebiliriz. Fakat satışa sunulup sunulmama konusunda şimdilik net bir söylem doğru olmayacaktır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar