Apple, İOS 15.3.1 Güncellemesini Yayınladı

Apple, İOS 15.3.1 Güncellemesini Yayınladı

Apple iOS 15.3.1 ve iPados 15.3.1 güncellemelerini iPhone ve iPad kullanıcılarına yaydı. Apple, bu güncellemenin güvenlik düzeltmelerinin yanı sıra, Braille ekranlarının etkilenen bir hata için bir düzeltme içerdiğini söylüyor.

Ayarlar uygulamasına gidip Genel'i ve ardından Yazılım Güncelleme'yi seçerek iPhone'unuzu iOS 15.3.1'e güncelleyebilirsiniz. Bugünkü güncellemenin yapı numarası 19D52'dir. Güncelleme, iOS 15.4 beta sürümünü çalıştıran herkes için değil, iOS 15.3'ün genel sürümünü çalıştıran kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Apple'ın sürüm notları şunları söylüyor: "iOS 15.3.1, iPhone'unuz için önemli güvenlik güncellemeleri sağlar ve Braille ekranlarının yanıt vermemesine neden olabilecek bir sorunu giderir."

Kötü amaçlarla oluşturulmuş web içeriğinin işlenmesi, rastgele kod yürütülmesine neden olabilir. Apple, bu sorunun aktif olarak istismar edilmiş olabileceğine dair bir raporun ardından bu güncellemeyi yayınladı. iOS 15.3.1 güncellemesi ile güvenliğe yönelik sorun çözülecek. Bu güncelleme ile bellek yönetimi de iyileştirilecek.
Apple, iOS 15.3.1'e ek olarak aşağıdaki güncellemeleri de kullanıma sunuyor:

iPadOS 15.3.1
watchOS 8.4.2
macOS Monterey 12.2.1

iOS 15.3, bir avuç performans düzeltmesi ve güvenlik düzeltmesi ile geçen ay tüm iPhone kullanıcılarına sunuldu. Buradaki en dikkate değer değişikliklerden biri, ziyaret ettiğiniz web sitelerine göz atma geçmişinizi ve Google ID verilerinizi sızdırmış olabilecek bir Safari güvenlik açığı için bir düzeltmeydi. Bugünkü güncelleme, deneyimi ek iyileştirmelerle daha da geliştiriyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar