Samsung Galaxy A53 ve Galaxy A73 Çıkış Tarihleri Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy A53 ve Galaxy A73 Çıkış Tarihleri Ortaya Çıktı

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinin başında gelen Samsung, 2022 yılında çıkarmayı planladığı orta sınıf telefonlar için çalışmalarına devam ediyor. Çeşitli sorunların ardından çıkışı yılan hikayesine dönen Galaxy S21 FE’nin nihayet piyasaya sürülmesinin ardından şirket, diğer ürünlerinin çıkışlarında da birtakım gecikmeler yaşıyor. Samsung Galaxy A53 ve Galaxy A73 akıllı telefonların çıkış tarihleri sızdırıldı.

Samsung, Galaxy A50’ler ve A 70’ler ailelerini bir çift olarak piyasaya sürmeyi bir gelenek haline getirmişti. Bu ailelerin yeni üyeleri bu sene de piyasaya sürülecek. Fakat şirket, iki akıllı telefonu da ilk kez ayrı ayrı dönemlerde piyasaya sürmeyi hedefliyor. Gelen bilgilere göre Galaxy A53’ün lansmanı Mart ayında gerçekleştirilecek. Hemen ardından Nisan ayında ise Galaxy A73 tanıtımı yapılacak.

Akıllı telefonun lansmanı yaklaştıkça önemli kaynaklardan özellikleri hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Buna göre Galaxy A53’ün işlemci tarafında Exynos 1200 yongası kendini gösterecek. İşlemci setinin bünyesinde 2.0 GHz hızında çalışan altı ve 2.40 GHz hızında çalışan iki olmak üzere toplamda sekiz CPU çekirdeği ve Mali-G68 grafik birimi barındıracağı belirtiliyor.

120Hz AMOLED ekran ile gelmesi beklenen akıllı telefon, ön tarafta nokta şeklinde konumlandırılmış 32 Megapiksellik selfie kamerası ile gelecek. Akıllı telefonun arka tarafında 64 Megapiksel, 12 Megapiksel, 5 Megapiksel ve 5 Megapiksel sensörlerden oluşan dörtlü kamera kurulumu ile tasarlandığı belirtiliyor.

Galaxy A73, FullHD + çözünürlüğe sahip 6.7 inç AMOLED ekran ile gelmesi bekleniyor. 8/128 GB bellek özellikleriyle kullanıcıları karşılayan akıllı telefon, Snapdragon 750G işlemciye sahip olacak. Arka kameranın 108 MP 4 sensör özellikleriyle gelmesi düşünülen akıllı telefonun pil kısmında 5000 mAh batarya bulunacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar