Apple “2022 Model” iPad Air’in Tanıtımını Yaptı

Apple “2022 Model” iPad Air’in Tanıtımını Yaptı

Apple, performans artışı sunan Apple tasarımı M1 çipe sahip yeni iPad Air’i tanıttı. Yeni renk seçenekleriyle sunulan iPad Air, ayrıca daha doğal bir video konferans deneyimi sağlayan yeni Ana Sahne özellikli Ultra Geniş ön kameraya, 2 kata kadar daha yüksek aktarım hızı olan bir USB-C bağlantı noktasına ve Cellular modellerinde ışık hızında 5G’ye sahip.

Gelişmiş kameralar ve en yeni aksesuarlarla uyumluluk; içerik üreticiler, oyun severler ve öğrenciler gibi kullanıcılara yaratıcılığın, üretkenliğin ve kendini ifade etmenin sınırlarını zorlama imkanı veriyor. Yeni iPad Air, 11 Mart Cuma gününden itibaren sipariş edilebilecek ve 18 Mart Cuma gününden itibaren mağazalarda yerini alacak.

“Ayrıntılı notlar alan üniversite öğrencilerinden son projesi üzerinde çalışan içerik üreticilere veya grafiklerin yoğun olarak kullanıldığı oyunlara meraklı oyun severlere kadar tüm kullanıcılar, olağanüstü performansı ve bu kadar taşınabilir bir tasarımda sunduğu çok yönlülük nedeniyle iPad Air’i çok seviyor.” diyen Apple’ın Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak sözlerini şöyle sürdürdü: “Çığır açıcı M1 çip, Ana Sahne özellikli Ultra Geniş ön kamera ve ultra hızlı 5G özellikleriyle iPad Air şimdi her zamankinden daha da güçlü, daha yetenekli ve kesinlikle daha eğlenceli.”

iPad Air’deki M1 çip, güç verimliliği ve tüm gün süren pil ömrüyle en zorlu uygulamalarda ve iş akışlarında bile performansı inanılmaz derecede artırıyor. 8 çekirdekli CPU yüzde 60’a kadar daha hızlı performans, 8 çekirdekli GPU ise önceki iPad Air modellerine göre 2 kata kadar daha hızlı grafik performansı sunuyor.

16 çekirdekli Neural Engine, CPU ve GPU ile birlikte üst düzey deneyimlere olanak veren gelişmiş yapay öğrenme (ML) işlevlerine güç sağlıyor. M1 çipin performansı, birden fazla 4K video akışını düzenlemekten grafiklerin yoğun olarak kullanıldığı oyunlar oynamaya, bir odayı 3D olarak yeniden tasarlamaya ve daha gerçekçi artırılmış gerçeklik (AR) deneyimlerine kadar, kullanıcılara iPad Air ile her zamankinden çok daha fazlasını yapma imkanı tanıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar