Xiaomi'nin Yeni Amiral Gemisi Xiaomi 12'nin Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

Xiaomi'nin Yeni Amiral Gemisi Xiaomi 12'nin Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

Xiaomi 12 serisi geçtiğimiz yılın son günlerinde, şirketin anavatanı olan Çin’de satışa çıkmıştı. Kısa süre içerisinde hem çevrim içi hem de fiziksel satışları sayesinde firmanın kasasına milyarlarca dolar kazandıran telefon ailesi, yalnızca 5 dakika içerisinde 1.8 milyar Yuan değerinde satışa imza atmayı başardı.

Çin’deki göz dolduran çıkışının akabinde Xiaomi fanları, yeni amiral gemisi ailesinin küresel olarak ne zaman piyasaya çıkacağını yakından takip etmeye başladı. Bir süredir bu konuda sesizliğini koruyan şirket, nihayet global satışlarla ilgili beklenen haberi verdi. Xiaomi 12 serisi için küresel tanıtım tarihi resmen belli oldu.

Xiaomi‘nin yaptığı açıklamaya göre beklenen amiral gemisi ailesi için oldukça sayılı bir süre kaldı. Şirket, yeni üst model serisinin global pazar ile çok yakında buluşacağını bildirdi. İlerleyen günlerde Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro ve Xiaomi 12X modellerinin Avrupa’da ilk defa piyasaya sürüleceği duyuruldu.
Beklenen lansman için şirket, 15 Mart Salı gününü işaret etti. YouTube, Facebook, Twitter ve Xiaomi Community üzerinden yapılacak canlı yayın ile duyurulacak seri; Xiaomi 12 serisinin yanı sıra farklı cihazları da bizlerle buluşturabilir. Bunlar arasında muhtemelen Xiaomi Watch S1 adlı akıllı saat modelinin de yer alacağı iddia ediliyor.

Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12X ve çok daha fazlasını 15 Mart tarihinde, Türkiye saati ile 15:00’da ilk defa global sürümleriyle göreceğiz. Akıllı telefon ailesinin yanı sıra bizleri nelerin beklediğini de sürpriz bir şekilde öğreneceğiz gibi görünüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar