Android 13, Android 12'den Daha Hızlı Olacak

Android 13, Android 12'den Daha Hızlı Olacak

Android kullanıcıların merakla beklediği yeni sürüm hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Birçok iyileştirmeyi bünyesinde barındıracağı belirtilen ve kısa süre önce Beta sürümü yayınlanan Android 13 için önemli bir iddia ortaya atıldı.

Android 13’ün piyasaya ne zaman çıkacağı henüz merak konusu. Beta sürümü şu anda aktif olan sistemin tüm telefonlara gelmesinin bu yıl sonunu bulacağı tahmin ediliyor. Ancak yeni sürümle ilgili birçok bilgi ulaşmaya devam ediyor. Teknoloji uzmanı Mishaal Rahman’a göre Dinamik Sistem Güncellemesi (DSU), Android 13 ile bazı iyileştirmeler alarak sistem hızını Android 12‘nin tam iki katına çıkaracak.

DSU, kullanıcıların önyükleyicinin kilidini açmadan Genel Sistem Görüntüsü (GSI) yüklemesine olanak tanıyan bir özellik olarak biliniyor. İlk olarak Android 10’da karşımıza çıkan bu özellik, geliştiricilerin Android 13’ü test etmesine olanak sağlıyor.

Android 13 sürümünün kullanıcı arayüzünde bazı düzeltmeler alması tahmin ediliyor. Buna ek olarak, bazı uygulamalar için değil, herkes için Kaydırılan Ekran Görüntüleri özelliğinin gelmesi bekleniyor. Öte yandan bazı telefonlar için arka dokunmayı algılaması bekleniyor.

Android 13 ile gelmesi beklenen bir diğer iddialı özellik ise şarj sorunu iyileştirmesi. Google, Android 13 ile ilgili paylaştığı bir içerikte bir günd en çok pil tüketen uygulamaları tespit edecek. Öte yandan Android 13, arka planda aşırı pil kullanımı olursa uyaracak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar