iPhone 11 Raflardan Kaldırılıyor! İşte Sebebi

iPhone 11 Raflardan Kaldırılıyor! İşte Sebebi

Apple tarafından 2019 yılının Eylül ayında duyurulan iPhone 11 serisi halen daha pek çok kullanıcı tarafından beğeniyle kullanılıyor. iPhone 11 Pro ile birlikte tanıtılan ve iPhone 12’nin selefi niteliğindeki bu cihaz, A13 Bionic çip ve ultra geniş çift kamera sistemi gibi öne çıkan özelliklere sahipti. Fakat artık nispeten eskiyen bu model, Apple’ın tozlu rafları arasında yerini almaya hazırlanıyor. İddialara göre bir iPhone 11 satın almak için son aylarınız olabilir!

LeaksApplePro tarafından ortaya atılan iddialara göre Eylül ayında tanıtılacak iPhone 14 serisi, eski bir modelin sonunu getirecek. Geçtiğimiz yıl açıklanan raporlara göre, şimdiye kadar dünya genelinde 100 milyon adetten fazla satışa ulaşan iPhone 11 için yolun sonu göründü.

Sızıntının kaynağı LeaksApplePro, iPhone 14’ün iPhone 11 modelinin sonunu getireceği iddiasının yanı sıra önemli başka açıklamalarda da bulundu. Ekip, geçtiğimiz ay piyasaya çıkan iPhone SE 2022 modelinin iPhone 11’den daha az talep gördüğünü ve bu durumu Apple’ın pek de hoş karşılamadığını öne sürdü.

Daha önce ortaya atılan başka iddialar da iPhone SE 2022’nin Apple için hayal kırıklığı yarattığını gözler önüne sermişti. Hatta şirketin düşük talep sebebiyle bu cihazın üretimini yüzde 20 oranına kadar düşüreceği de ortaya atıldı. Aldığımız son haberlere baktığımızda, Apple’ın iPhone SE 2022’yi öne çıkarmak için iPhone 11’i ortadan kaldırmayı planladığı anlaşılıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar