iPhone 14 Pro Max İçin Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

iPhone 14 Pro Max İçin Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Yakın zamanda hakkında bazı detayları netleşen iPhone 14 ailesinden beklentiler büyük. Özellikle de iPhone 14 Pro’nun, işlemci ve tasarım bir konusunda büyük artılar sunmasını bekliyoruz. Eylül ayında tanıtılacak olan cihaza henüz çok uzakta olsak da gelen bir rapor, bizi bir adım daha yaklaştırıyor. Sosyal medyada paylaşılan bu görsellerin, iPhone 14 Pro Max modelinin detaylı şeması olduğu söyleniyor.

Son sızıntılara göre iPhone 14 Pro, şu ana kadarki çentik tasarımı yerine U şeklindeki bir çentiği kullanacak. Ana modelde ise iPhone 13‘teki çentiğin olmasını bekliyoruz. VNchocoTaco isimli analistin paylaşımıyla cihazın detaylı ölçüleri ortaya çıktı. Görüntüleri incelediğimizde U çentiğin 7.15mm genişliğinde olacağını ve kamera deliklerinin ise 5.59mm olacağını görüyoruz.
iPhone 13 Pro Max‘teki çentiğin 26.83mm genişlikte olduğunu düşünürsek büyük bir küçülme söz konusu.

Kamera tarafında da önemli yenilikler var. Uygun fiyatlı Android telefonlarda bile yer alan 48MP çözünürlükteki kameranın bu nesil ile birlikte iPhone’a da gelmesi bekleniyor. Apple’ın çözünürlüğü yükseltmemesinde haklı sebepler vardı, ancak artık 48MP’in bir standart olduğunu kabul etmeliyiz. Weibo’da paylaşılana göre iPhone 14 Pro Max’in kamera özellikleri şu şekilde:

Yakın zamanda yayınlanan bir başka rapor, Apple A16 çipinin sadece Pro modelde olacağını iddia ediyordu. Eğer bu gerçekleşirse iPhone 14’ün fazla esprisi kalmamış olacak. Apple A15’in neden hala yeterli bir çip olduğundan daha önce bahsetmiştik.

İki cihazın da şu anki nesle benzer fiyatlarda gelmesini beklesek de Türkiye’de fiyatlandırma daha farklı olacaktır. iPhone 14’ün Türkiye’de belirgin bir fiyat farkıyla geleceği aşikar. Türkiye fiyatı hakkında konuşmak çok zor olduğu için eylül ayını beklemek en iyisi gibi görünüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar