Pixel Watch'ın Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

Pixel Watch'ın Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

Google, I/O etkinliğini 11 Mayıs’ta düzenleyeceğini duyurdu. Sızdırılan bilgilere göre Pixel Watch, etkinlikten birkaç hafta sonra tanıtılacak.

Pixel Rohan olarak adlandırılan cihaz, Wear OS 3 işletim sistemiyle birlikte gelecek. Paylaşılan ekran görüntüsüne bakılırsa, Pixel Watch modelinin testi Wear OS 3.1 ile gerçekleştiriliyor. Samsung’un Galaxy Watch 4’te Wear OS 3.2 kullandığını hatırlatmakta fayda var.

Samsung, Wear OS işletim sistemiyle birlikte One UI Watch arayüzünü kullanıyor. Google’ın kendi saatlerinde sade arayüz ile karşımıza çıkacağı tahmin ediliyor. Pixel Watch modelinin Wear OS ekosistemine yeni bir soluk getireceği düşünülüyor.

Kullanıcılar, çevrim dışı olduğunda da Google Asistan üzerinden istediği işlemi gerçekleştirebilecek. Sızdırılan bilgilere göre, bu özellik sadece Pixel akıllı cihazlarda kullanılabilecek. Bazı analistler, Google’ın kendi ekosistemini yaratmak için böyle bir hamle yaptığını belirtiyor.

Jon Prosser, şirketin Pixel Watch modelini 26 Mayıs tarihinde tanıtacağını açıkladı. Geliştirilen modelin diğer akıllı saatlerde de karşımıza çıkan adım sayar, nabız ölçer ve temel fitness takibi özellikler ile kullanıcılara sunacağı belirtiliyor.

Birçok marka kullanım süresini ciddi oranda artırsa da akıllı saatler henüz şarj konusunda beklentileri karşılamıyor. Google Pixel Watch, diğer modellerde de olduğu gibi yoğun kullanımda 1 veya 2 gün kullanım süresi sunacak. Ayrıca cihazda fiziksel kurma kolu yer alacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar