The Witcher 3, 8K Grafik Moduyla Hayran Bıraktı

The Witcher 3, 8K Grafik Moduyla Hayran Bıraktı

Bu hafta yeni nesil konsol güncellemesinin ertelendiğini öğrendiğimiz The Witcher 3 için yeni bir mod yayınlandı. Hayranlar tarafından geliştirilen mod, oyunun grafiklerine büyük dokunuşlar yaparak sanki 2022’de çıkmış bir oyunmuş gibi görünmesini sağlıyor. PC’de zaten 2022 yılında bile iyi görünen grafikler barındıran The Witcher 3: Wild Hunt, sistemine güvenen varsa bu grafik moduyla farklı bir deneyim sunabiliyor.

Oyunun yeni nesil yamasının yılın ikinci çeyreğine ertelendiği haberini duymuştuk. Bu yama, sadece konsol oyuncularını ilgilendirse de PC’de de daha iyi grafikler isteyenler için Blitz FX modu anahtar oluyor. Bu mod ile oyunun grafiklerinin ne kadar değiştiğini gösteren görselleri derledik.

Oyunun 8K çözünürlüğe yakışır şekilde yeniden harmanlanmasını sağlayan Blitz FX modu, hayranlar tarafından geliştirildi. Oyunun mevcut sürümü de ultra ayarlarda epey iyi görünüyor, ancak 8K çözünürlüğe gelindiğinde fazlasını isteyebiliyoruz. Geliştirdiği modu, oyunun yeni nesil güncellemesiymiş gibi duyuran yayıncının modundan görüntüler şu şekilde:

Bu görüntülerden anlıyoruz ki oyunun ultra grafik ayarlarından bile iyi iş çıkarılmış. Üstelik 8K çözünürlüğün native olarak desteklenmesi, üst segment bir sistemde oyunu oynayanların daha fazla verim almasını sağlıyor. Oyunun mevcut sürümünü 8K monitörle çalıştırmak istediğinizde, oyundaki dokular bu kadar yüksek çözünürlüğü desteklemediği için daha düşük çözünürlükler görüyorsunuz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar