İddia! Apple iPhone 14 İle Birlikte Bir Devri Sonlandırmayı Planlıyor

İddia! Apple iPhone 14 İle Birlikte Bir Devri Sonlandırmayı Planlıyor

Teknoloji dünyasının en önemli bağımsız markalarından biri, belki de birincisi olan Apple yıllardır koruduğu bir alışkanlığından vazgeçmenin eşiğine geldi.

Apple denildiği zaman akla yüzlerce farklı şey gelebilir. Ancak tüm teknoloji dünyasının hakim olduğu bir görüş var ki o da Apple’ı Apple yapan şey kendi ekosisteminin olması ve her yönüyle Apple cihazlarının kendine has olmasıdır. İşletim sisteminden işlemcisine, şarj portundan kulaklığına kadar Apple, adeta özerk bir teknoloji markası olarak ben tek siz hepiniz demektedir.

Bununla birlikte Apple bile olsanız, bazen geri adım atmanız ve bazı konularda taviz vermeniz gerekebiliyor. Tıpkı veri aktarım portlarında geçmişte görmeye başladığımız ve muhtemelen de gelecekte sıkça göreceğimiz gibi.

Bilindiği üzere Apple çok uzun bir süre kendine ait cihazların tamamında Lightning portunu kullanmış, ancak bazı nedenlerden dolayı sonunda iPad ve Mac modellerinde USB Type-C’ye geçmek zorunda kalmıştı. Apple fanlarının en büyük dayanağı ise, hala en önemli cihaz olan iPhone’ların Lightning portuna sahip olmasıydı. Ancak bu kalenin de kaybedilmesi yakın gibi görünüyor.

Başta Bloomberg’ün ve ünlü analist Ming-Chi Kuo’nun aktardığı bilgiler olmak üzere birçok kaynaktan gelen bilgilere göre Amerikalı teknoloji devi bir veya iki yıl içerisinde tüm cihazlarında USB Type-C’ye geçiş yaparak bir devri noktalayacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar