Apple, iPadOS 16’nın Ön Tanıtımı Yaptı

Apple, iPadOS 16’nın Ön Tanıtımı Yaptı

Stage Manager ile tümüyle yeni bir multitasking deneyiminin yanı sıra tam harici ekran desteği, Mesajlar uygulaması üzerinden ortak çalışmanın yeni yolları, önemli Mail ve Safari güncellemeleri, iCloud Paylaşılan Fotoğraf Arşivi, Referans Modu ve Ekran Yakınlaştırma gibi profesyonel özellikler ve daha fazlası sizi bekliyor…

Apple, iPad’in sunduğu çok yönlü deneyimi daha da zenginleştiren iPadOS 16’nın ön tanıtımını yaptı. M1 çipin gücünden yararlanan Stage Manager, üst üste açılan birden fazla pencere ve tam harici ekran desteği ile birçok işi aynı anda yapabilmenin yeni yöntemlerini sunuyor. Sistemdeki uygulamalarda Mesajlar uygulaması üzerinden başkalarıyla iş birliği yapmak için sunulan yöntemler sayesinde başkalarıyla birlikte çalışmak şimdi her zamankinden de kolay. Yeni Freeform uygulaması, esnek bir tuval üzerinde hep birlikte beyin fırtınası yapmaya olanak tanıyor. Mail uygulamasındaki yeni araçlar kullanıcıların daha üretken olmasını sağlıyor. Safari’ye eklenen Paylaşılan Sekme Grupları özelliği internette başkalarıyla gezinebilmenizi sağlıyor. 

Geçiş anahtarları ise internette gezinme deneyimini daha güvenli hale getiriyor. Yeni Hava Durumu uygulaması büyüleyici iPad ekranından tam olarak yararlanıyor. Canlı Metin özelliği şimdi videolardaki metinlerle etkileşime geçebiliyor. Referans Modu ve Ekran Yakınlaştırma gibi profesyonel özellikler iPad’i daha güçlü bir mobil stüdyo haline getiriyor. Apple çipten gelen güçle birlikte iPadOS 16, iPad’de daha fazla işi daha hızlı ve kolay şekilde tamamlamanızı sağlıyor.

“iPad en fazla çok yönlülük sunan aygıtımız. iPadOS 16 ile bu aygıtın yapabileceklerini daha da ileri götürmekten heyecan duyuyoruz.” diyen Apple’ın Yazılım Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Craig Federighi sözlerini şöyle sürdürdü: “iPad’de multitasking deneyimini yepyeni bir boyuta taşıyan Stage Manager’ın yanı sıra, Mesajlar uygulamasıyla paylaşım ve iş birliği yapmanın yeni yolları, Safari, yeni Freeform uygulaması, Referans Modu ve Ekran Yakınlaştırma gibi profesyonel özellikler, tüm kullanıcıların iPad’de daha fazlasını yapmasına imkan sunuyor.”

Yorum Gönder

0 Yorumlar