Apple, iPhone 14 Serisinde Büyük Değişikliğe Gidiyor

Apple, iPhone 14 Serisinde Büyük Değişikliğe Gidiyor

Bu yılın başlarında Çinli tedarikçi BOE'nin, yaklaşmakta olan iPhone 14 serisi için OLED ekran panelleri tedarik etmek üzere Apple ile bir anlaşma yaptığı bildirildi. BOE ekran devresi tasarımını değiştirmeye karar verince Apple da siparişlerini durdurma kararı aldı. Bu sebeple iki markanın anlaşması Mayıs ayına kalmış görünüyordu.

Şimdi, Güney Koreli kaynak The Elec, Apple'ın örnek BOE ekranlarını yeniden değerlendirdiğini ve büyük ölçekli bir sipariş vermeye devam edebileceğini duyurdu. Konuya yakın kaynaklara göre, BOE Cupertino'dan yeşil ışık alırsa Temmuz ve Ağustos ayları arasında maksimum kapasitede teşhir üretimine başlayacak. Yeni rapor, iPhone 14 ve 14 Max için BOE OLED panellerinin kullanılacağını, iPhone 14 Pro serisinin ise bunun yerine Samsung ve LG panellerini alacağını belirtiyor.

Apple yeni iPhone 14 serisini bu yıl piyasaya sürecek. Teknoloji devi geçtiğimiz yıl iPhone 13 modelini piyasaya sürdüğünde çok fazla iyi yorum almamıştı. 12 serisinden pek farklı olduğu düşünülmeyen 13 serisi eleştirilerle karşılaştı. Ardından şirket bu durumu değiştirecek adımlar atmaya yöneldi diyebiliriz. iPhone 14 tasarımında 13'e kıyasla farklılıklar sunması beklenen teknoloji devi bu sonbaharda yeni iPhone serisin çentiksiz bir tasarım ile sunacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar