ASUS, GPU Tweak III’ü Duyurdu

ASUS, GPU Tweak III’ü Duyurdu

ASUS, GPU Tweak III’ü resmen kullanıma sunduğunu duyurdu. ASUS Dual, TUF Gaming ve ROG Strix serilerinden AMD ve NVIDIA® ekran kartları için sunulan bu yenilenmiş ücretsiz sürüm, kartlarda ayar yapma ve kartlarla ilgili verileri takip etme imkânı veriyor. Bir yıl süren beta sürecinin ardından uygulama kademeli olarak geliştirildi ve temel performans özellikleri güçlendirildi. Yeni sürüm, sahip olduğu özelliklerle acemi kullanıcılara kolaylık sağlarken, hız aşırtma konusunda tecrübeli olanlara da daha sade bir kullanım sunuyor.

Programı açan kullanıcılar hemen değişiklikleri fark edecek. Tamamen yenilenen arayüz, GPU Tweak II’deki arayüzden çok farklı. İşlevleri basit ve gelişmiş modlara ayırmak yerine, tüm önemli ayar ve fan kontrolleri Ana ekranda yer alıyor. Böylece hem hız aşırtmaya yeni adım atanlar hem de bu konuda uzman olanlar anında işe koyulabiliyor. Kullanıcı arayüzü son yamalarda yan tarafa eklenen simge tabanlı şık gezinme çubuklarıyla sadeleştirilmişti. Şimdi ise ROG Strix ekran kartları için giriş voltajı tespiti ve FanConnect II başlıklarına bağlı harici fanlar üzerinde kontrol gibi yeni özellikler eklendi.

Beta sürecinde ayrıca arka planda, sıradan kullanıcıların fark etmesinin zor olduğu süreç tabanlı iyileştirmeler de yapıldı. Topluluğun taleplerini daha iyi anlamak ve şeffaflık sunmak amacıyla ASUS, GPU Tweak III web sitesine bir destek mekanizması ekleyerek doğrudan geliştiricilere geri bildirim gönderilmesine imkan veriyor. Burası ve beta sürümü için kurulan geçici Republic of Gamers Resmi Discord kanalı aracılığıyla, kullanıcılar geliştiricilerin performans ve kararlılık açısından geliştirmesi gereken noktaları belirtebiliyor ve hatta yeni özellikler önerebiliyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar