Diablo 4 2023 Yılında Geliyor

Diablo 4 2023 Yılında Geliyor

Blizzard Entertainment, türe şekil veren oyun serisinin sıradaki yenil nesil oyunu Diablo® IV‘ün 2023’te çıkış yapacağını duyurdu. Blizzard ayrıca Diablo IV‘ün Xbox Series X|S ve PlayStation®5 ile birlikte Windows® PC, Xbox One ve PlayStation®4 sürümlerinin de tüm platformlarda çapraz oyun ve ortak ilerlemeyle çıkacağını duyurdu.

High Heavens ve Burning Hells arasındaki yıkıcı savaşlara uzun yıllardır cephe olmuş Sanctuary’de Diablo III: Reaper of Souls®‘da yaşanan olayların üzerinden onlarca yıl geçti. Ancak dünyada hâlâ uğursuz ve yozlaştırıcı bir musibetin esintileri kol geziyor. Şimdiyse Nefret’in Kızı Lilith, bu faniler dünyasında yeniden doğdu ve Sanctuary’de tekrar hüküm sürmekte kararlı.

Bu savaşta simgeleşmiş Barbarian, Sorceress, Rogue ve Druid sınıflarına şimdi de efsanevi Necromancer beşinci oynanabilir karakter sınıfı olarak geliyor, yeniden tasarlanmış hortlak mekaniklerini de beraberinde getiriyor. Oyuncular, Necromancer’ın yepyeni yeteneği Book of the Dead’i kullanarak hortlak ordularını çok daha derin bir şekilde özelleştirebilir ve savaş alanına hükmedebilir. Saldırgan Warrior’lar, hızlı saldırı yapan Skirmisher’lar, kılıç ve kalkanlı Defender’lar ve tırpanlı Reaper’ları savaşa gönderin. Gölge, buz ve kurban büyüleriyle donatılmış Skeleton Mage’ler ile bir sürü büyüye hükmedin. Tank görevi gören Bone Golem’ler, can çalan Blood Golem’ler ve saldırgan Iron Golem’ler oluşturun. Ya da onları kurban ederek güçlerini sömürün.

Blizzard Entertainment Başkanı Mike Ybarra, “Önümüzdeki yıl cehennemin kapılarını açmak için sabırsızlanıyoruz. Diablo IV‘ün yetenekli ekibi, yaptıkları işte her şeyden önce oynanışa odaklanıyor ve Sanctuary’nin şimdiye kadarki en büyük ve en iddialı vizyonunu oluşturmuş durumdalar.” dedi ve şöyle devam etti: “Bu gittikçe genişleyen dünya, markanın 25 yıllık tarihinin derin kuyusundan sonuna kadar yararlanıyor ve oyuncu seçimi felsefesi etrafında tasarlanmış ve Diablo oyuncularının daha önce deneyimlediği hiçbir şeye benzemeyen bir macera sunuyor.”

Yorum Gönder

0 Yorumlar