e-SIM Destekli Apple Watch Series 7 Türkiye’de SatışaSunuldu!

e-SIM Destekli Apple Watch Series 7 Türkiye’de SatışaSunuldu!

e-SIM özellikle Apple Watch Series 7 ve Apple Watch SE Türkiye pazarında satışa sunuldu. Bu sürüm Apple tarafından Cellular ismiyle biliniyor ve telefonla iletişime geçerek e-SIM sayesinde görüşme yapmanıza imkan tanıyor.

Bugüne kadar Türkiye’de e-SIM özelliği tam olarak kullanılmadığı için bu sürüme sahip Apple Watch modelleri gelmiyordu. Apple Watch Series 7 ile bu durum değişti ve bu akıllı saatin Cellular adı verilen sürümü de Türkiye’de kullanıma sunuldu.

Peki bu sürümün normal sürümden ne farkı var? Öncelikle bu sürüm Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısına ek olarak e-SIM desteği de sunuyor. Bu sayede telefonunuz yanınızda olmasa da görüşme yapabiliyorsunuz. Yani telefonu evde bırakıp spor için koşuya çıktınız. Gelen telefon aramaları saatiniz üzerinden yapabileceksiniz.

Bu özellik şimdilik sadece Turkcell’de çalışıyor ve eğer bir iPhone sahibi iseniz Apple Watch Cellular akıllı saatinizde bu özelliği aktif hale getirirseniz gelen aramalar eğer telefon saate yakın bir mesafede ise (Bluetooth etki mesafesi) doğrudan Bluetooth üzerinden yapılıyor. Bu özellik zaten uzun yıllardır vardı.

Eğer daha uzak bir mesafede iseniz akıllı saatteki e-SIM devreye giriyor ve telefonunuzdaki fiziksel ya da e-SIM ile haberleşerek görüşmenin akıllı saat üzerinden ayın numara ile yapılmasını sağlıyor.

Yeni kullanıma sunulan bu hizmeti 6 ay boyunca ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Sonrasında ayda 29.90 TL ödemeniz gerekiyor.

Bu sayede telefonunuz yanınızda olmadığı durumlarda bile görüşmelerinizi akıllı saat üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Cellular Apple Watch Series 7’nin sunduğu en önemli özellik işte bu teknoloji.

Bir kez daha altını çizeyim: Bu teknolojiyi kullanabilmek için uyumlu bir iPhone modeline ve Turkcell hattına ihtiyacınız var. Farklı marka bir telefonla ve operatörle bu özelliği şimdilik kullanamıyorsunuz.

Ayrıca eğer telefonla aynı numara olmasını istemezseniz Apple Watch Series 7 için ayrı bir e-SIM de almanız mümkün. Bu senaryoda akıllı saat ile doğrudan bu e-SIM hattı üzerinden görüşme yapabileceksiniz. Öte yandan sadece Apple Watch Series 7 değil aynı zamanda Apple Watch SE’nin de Cellular sürümünün Türkiye’de satışa sunulduğunu belirteyim.

Yorum Gönder

0 Yorumlar