Apple, 2. Nesil AirPods Pro Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Apple, 2. Nesil AirPods Pro Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Apple, Far Out etkinliğinde en yeni kablosuz kulaklığı 2. Nesil AirPods Pro‘yu duyurdu. Yenilenmiş bir şarj kutusuna sahip olan 2. Nesil Pro modeli, çok daha güçlü ses deneyimi ve daha uzun batarya ömrüyle dikkat çekiyor. İşte yeni AirPods Pro özellikleri ve fiyatı.

2. Nesil AirPods Pro: H2 çipi, 2x gürültü önleme ve dahası

AirPods Pro 2’nin tasarımı 2019 yılında çıkış yapan ilk modele benzerlik gösteriyor. Fakat daha fazla kullanıcıya uyum sağlaması adına çok daha yeni ekstra küçük kulak ucuna sahip.

H2 çipinden gücünü alan yeni kulaklık, “gelişmiş hesaplama sesi” ile yeni nesil Aktif Gürültü Önleme‘ye yer veriyor. Bu özellik sayesinde iptal edilen gürültü miktarı iki katına kadar çıkarıyor. Yeni çip, özel geliştirilmiş bir sürücü ve amplifikatörle çalışıyor.

AirPods Pro, tamamen yenilenmiş dokunmatik denetim sayesinde tek bir kaydırma hareketiyle sesi ayarlamanızı imkan tanıyor. Kişiselleştirilmiş uzamsal ses, kullanıcının sesi kulağına göre ayarlamasına yardımcı oluyor.

Tek şarjla 6 saat kullanma fırsatı sunan yeni kulaklığın şarj kutusu ise 30 saat boyunca kullanılabiliyor. Bu, ilk modele kıyasla yaklaşık yüzde 33 (90 dakika) artış ve kutu için 6 saat daha fazla kapasite anlamına geliyor.

Ayrıca Şeffaf modu da artık kullanıcıya göre kişisel olacak. Bu sayede dışarıdan gelen inşaat gürültüsü gibi çevresel seslerin rahatsız edici olmasının önüne geçilecek.

Apple, Find My özelliğini sunmak için şarj kutusuna yerleşik bir hoparlör ekledi. Şarj kutusu Lightning bağlantı noktasına sahip, ancak artık Apple Watch şarj cihazı, MagSafe veya herhangi bir Qi şarj cihazı da kullanabilecek.

2. Nesil AirPods Pro Türkiye fiyatı

2. Nesil AirPods Pro’nun fiyatı 5.399 TL olarak açıklandı. 9 Eylül’de siparişe açılacak kulaklık, 23 Eylül’de ise satışa çıkacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar