Poco X5 5G’nin Özellikleri Netleşmeye Başladı

Poco X5 5G’nin Özellikleri Netleşmeye Başladı

Akıllı telefon dünyasının önemli isimlerinden biri olan Poco, özellikle bütçe dostu akıllı telefon modelleriyle dikkat çeken bir marka. Xiaomi’nin alt markalarından biri olan Poco’nun üzerinde çalıştığı son model ise Poco X5 5G gibi görünüyor. Bu yeni akıllı telefon modeli hakkında bir süredir sızıntılar geliyor olsa da, birçoğu kaynak bakımından yetersiz güvenilirlikte olduğu için çok ciddiye alınmamıştı. Ancak sertifikasyon siteleri vasıtasıyla ortaya çıkan son bilgiler, bu telefonun özelliklerini ilk defa gerçek anlamda gözler önüne seriyor diyebiliriz.

Poco X5 5G’nin ortaya çıkan ilk önemli özelliği güç aldığı yonga seti oldu. Buna göre Poco X5 5G, Snapdragon 778G+ yonga setinden güç alacak. Bununla birlikte telefonun bu işlemci kümesini nasıl bir RAM / depolama alanı kombinasyonlarıyla destekleyeceği konusunda şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Telefonun ekran kısmına baktığımız zamansa, cihazın 120Hz yenileme hızına IPS LCD panelle geleceğini görüyoruz. Ancak cihazın ekran boyutu konusunda nasıl bir görünümle karşımıza çıkacağını şimdilik bilemiyoruz.

Gelen son bilgilere göre Poco X5 5G elektriksel gücünü ise 5.000mAh’lık bataryasından alacak. Bu bataryanın hızlı şarj teknolojisiyle destekleneceği kesinken, bu konuda da şimdilik detaylı bir bilgi mevcut değil.

Yorum Gönder

0 Yorumlar