Xiaomi Redmi K60 Serisinin Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı

Xiaomi Redmi K60 Serisinin Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı

Yakında yeni amiral gemisi modellerini piyasaya sürmeye hazırlanan Xiaomi, diğer taraftan yan markalarını ihmal etmiyor. Çinli üretici bu yılın başlarında tanıttığı Redmi K50 ailesinin halefi üzerinde son hız çalışmaya devam ediyor. Bu bağlamda önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Redmi K60 serisi kullanıcıların beğenisine sunulacak. Daha önce güç alacağı işlemci belli olan serinin şimdi de kamera özellikleri ortaya çıktı.

Sektörde sızıntılarıyla ön plana çıkan Digital Chat Station, yakın zamanda tanıtılması beklenen Redmi K60 serisinin kamera özelliklerini gözler önüne serdi. Buna göre serinin standart modeli 64 Megapiksel OIS destekli Sony IMX686 sensörle kullanıcıların karşısına çıkacak. Öte yandan Pro ise 50 Megapiksellik bir kameraya sahip olacak. Tabii bu noktada standart modelin Pro’dan daha yüksek çözünürlüklü bir sensörle gelecek oldukça kafa karıştırıcı. Ancak son ortaya çıkan bilgiler şimdilik bu yönde.

Redmi K60’ın AMOLED bir panelle gelmesi bekleniyor. Aynı zamanda MediaTek Dimensity 8200 yonga seti ve 67W hızlı şarjı destekleyen 5.500 mAh pile sahip olması kuvvetle muhtemel. Redmi K60 Gaming ise 2K çözünürlüklü AMOLED panele ek olarak Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemci ve 100W şarj sunan yüksek kapasiteli bir bataryayla gelecek.

Redmi K60 serisinin Çin’de 2023’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Serideki bazı cihazların küresel pazarda POCO cihazları olarak yeniden markalanması olası görünüyor. Öte yandan son ortaya çıkan iddialara göre K60 Gaming, Çin dışındaki pazarlarda POCO F4 GT olarak yeniden markalanacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar