Apple, iOS 16.3 Sürümü Yayınlandı! İşte Yeni Özellikleri

Apple, iOS 16.3 Sürümü Yayınlandı! İşte Yeni Özellikleri

Teknoloji dünyasının en güçlü ve en bilindik markalarından biri olan Apple, müşteri memnuniyeti odaklı anlayışını korumaya devam ediyor. Bunu yapabilmek için en çok önem verdiği konu olan güncelleme desteğinden taviz vermeyen Amerikalı şirket, geçtiğimiz saatlerde iPhone kullanıcıları için yeni bir iOS sürümünü kullanıma sundu. Peki iOS 16.3 sürümü içerisinde ne gibi yenilikler barındırıyor dersiniz?

Aslında bu sürüm ağırlıklı olarak var olan hataların giderilmesini amaçlıyor. Tabi hata denildiğinde de akla gelen ilk sıkıntı, son zamanlarda sayısı bir hayli artan yatay yeşil çizgi sorunu. Birçok iPhone 14 Pro kullanıcısının başına gelen bu sıkıntı kullanıcıların canını fazlasıyla sıkmaya başlamıştı. Ancak Apple tarafından yapılan açıklamaya göre, iOS 16.3 sürümüyle birlikte bu sorun kesin olarak gündemden kalkmış oldu.
Yeni iOS sürümüyle birlikte çözüme kavuşan bir başka husus da Acil Durum Çağrısı özelliği. Bilindiği üzere bu sıkıntıdan muzdarip olanlar Apple kullanıcıları değil Acil Servis Hizmeti sağlayıcılarıydı. Bugüne kadar pek çok defa, bu sensörlerin hatalı çalıştığını ve ortada bir kaza yokken kaza var gibi algılayıp acil servis çalışanlarını yanlış yönlendirdiğini görmüştük.

İşte Apple tarafından servis edilen yeni güncellemeyle birlikte, artık bu acil durum çağrısını tamamlayabilmek için, telefon devreye girdiğinde yan düğmeyle birlikte ses açma veya ses kapama düğmelerine bir süre eş zamanlı olarak basmak gerekecek. Bu durumda özellik her ne kadar kaza anında hiçbir şekilde kıpırdayamayacak olan veya kazanın etkisiyle kendisinde olmayan kişiler için işlevini yitirecek olsa da en azından sayısı binleri geçen yanlış alarmların önüne geçilmiş olunacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar